WhatsApp Android güncellemesi yolda İşte yenilikler

WhatsApp Android kullanıcıları için beta sürümünü güncelledi. Yeni sürüm ile birlikte gelen en büyük yenilik emoji tarafında karşımıza çıkıyor. WhatsApp Android beta ile birlikte 74 yeni emoji popüler mesajlaşma uygulamasına ekleniyor.

WhatsApp Android beta ile gelen emojiler

WhatsApp Android beta sürümü isminden de anlaşılacağı gibi yalnızca beta programına katılan kullanıcılara hitap ediyor. Kısa süre sonra ise bu özelliklerin tüm Android cihazlara sunulacağını söyleyebiliriz. Peki, WhatsApp Android 2.19.315 beta sürümü ile gelen yenlikler neler?

WhatsApp Android güncellemesi yolda! İşte yenilikler

Güncelleme ile 74 yeni emoji uygulamaya ekleniyor. WhatsApp 2.19.315 güncellemesi ile birlikte esneme, el sıkma, diz çökmüş insanlar, işitme ve yürüme engelliler için çeşitli yeni emojiler  geliyor. Ayrıca, sarımsak, soğan, gözleme, flamingo, orangutan, uçurtma, paraşüt ve falafel gibi farklı emojiler de uygulamaya ekleniyor.

Aynı zamanda el ele tutuşan insan kombinasyonu da çoğalmış durumda. Buradaki amaç farklı ırklardan insanlara hitap etmek. Bunun için farklı ten renklerine başvurulmış diyebiliriz.

WhatsApp Android güncellemesi yolda! İşte yenilikler

Sağlıkçılar için yeni emojiler de güncelleme ile birlikte gelenler arasında. Kan damlası, yara bandı ve steteskop gibi emojiler de artık gönderilebilir olacak.

Play Store’dan beta programına katılmak için buraya tıklayabilirsiniz. Başta da söylediğimiz gibi yakın zamanda bu güncelleme tüm kullanıcılara yayınlanacak.

Android kullanıcıları için parmak izi güncellemesi

WhatsApp, kısa süre önce parmak izi korumasını Android kullanıcıları için de aktif hale getirmişti. Bu güncelleme ile birlikte kullanıcılar telefonlarının kilidini açsa bile WhatsApp’a giriş yapabilmek için yeniden parmak izi tarayıcısını aktif edebiliyor.

WhatsApp bunun için kullanıcıları, uygulamayı güncellemeleri konusunda uyardı. Sonrasında, Ayarlar > Hesap > Gizlilik > Parmak İzi Kilidi yönlendirmelerini takip ederek özelliği aktif etmek mümkün.

 

📝 WhatsApp beta for Android 2.19.315: what's new?

New emojis, supporting the latest Unicode (and 3 updated emojis)!https://t.co/zBTrkoJazr

— WABetaInfo (@WABetaInfo) November 4, 2019

 

Yazar