Red Dead Redemption 2 PC de sınırları zorluyor

Daha önce PlayStation 4 için incelemesini sizlerle paylaştığımız Red Dead Redemption 2 uzun bir bekleyişin ardından PC kullanıcıları ile buluşuyor. GTA 5 ile benzer şekilde RDR 2’de ilk olarak konsola çıktı ve neredeyse 1 yıl geçti.

Rockstar’ın son döneme damgasını vuran bu oyunun PC kullanıcıları ile buluşmasına saatler kalırken, Nvidia Game Ready Driver sürücüleri yayınlandı. Görünüşe göre Red Dead Redemption 2 ekran kartlarına meydan okuyor.

Red Dead Redemption 2 Ekran Kartlarına Meydan Okuyor

Eğer oyunu 4K çözünürlükte Ultra ayarlarda oynamak istiyorsanız, Nvidia’nın en güçlü ekran kartı GeForce GTX 2080 Ti bile bir noktadan sonra yetersiz kalıyor.

Red Dead Redemption 2 PC De Sinirleri Zorluyor

Nvidia’nın açıklamasında bu ekran kartının en iyi deneyimi sunduğu belirtiliyor. Ancak, 4K çözünürlükte 60 FPS oyun deneyimi elde etmek isteyenlerin “Orta ve Yüksek” ayarları kullanması gerektiği belirtiliyor.

Yani, tüm grafik ayarlarını yüksek olarak ayarladığınızda birçok sahnede 60 FPS’nin altına düşebileceğiniz belirtiliyor. Yüksek oyun için belirlenen en yüksek seçenek değil. 40’a yakın görsel ayar için “Ultra” seçeneği bulunuyor.

Yani, 4K çözünürlükte Ultra ayarlar için şu anda GTX 2080 Ti yetersiz durumda. Tüm bunlara ek olarka oyunu Full HD çözünürlükte oynamak isteyenler için RTX 2060’ın, 1440p çözünürlükte oynamak isteyenler için ise RTX 2070 Super‘in yeterli olduğu belirtiliyor.

Yazar