Videoyu E-Ticaret Pazarlamasında Kullanmanın 10 Yolu

Video içeriğinin herhangi bir pazarlama hedefine ulaşılmasına yardımcı olacağı yaygın olarak kabul edilmektedir. Bu makale-“E-Ticaret Pazarlamasın da Videoyu Kullanmanın 10 Yolu, bunu nasıl başarabileceğimizi size anlatıyoruz.

Pazarlama, bir işletmenin satmak istediği ürün kadar önemlidir. Piyasadaki en iyi ürüne sahip olabilirsiniz. Ancak, bir satış ancak potansiyel müşteriyi ürünün kalitesi ve kullanışlılığına ikna edebilirseniz mümkündür.

Yüksek kaliteli bir açılış sayfası, yüksek çözünürlüklü ürün resimleri ve ilgi çekici ürün tanımı ve açıklaması oluşturmak, bir ürünü satmanın bir parçasıdır. Video içeriğinin e-ticaret pazarlama çabalarınızı hızlandırmasına izin verin.

Video içeriğine yapılan yatırım büyük görünse de, sonuçlar buna değer. Ankete katılanların neredeyse yarısı, ürünle ilgili bir video izledikten sonra bir ürün satın aldıklarını söyledi. Öyleyse doğrudan yollara dalalım-

E-Ticaret Videolarını Kullanmanın 10 Yolu

Animasyonlu Ürün Videoları

Herkes iyi bir animasyon videosunun çok daha iyi bir erişime sahip olacağını bilir. Ancak, animasyon içeriği oluşturmanın maliyeti ve zorluğu birçok işletmeyi uzak tutuyor.

Günümüzde bütçenize uygun animasyon firmasını hemen bulabilirsiniz . Alternatif olarak, Powtoon veya benzeri hizmetler gibi araçları kullanarak basit animasyonlu ürün videoları oluşturabilirsiniz.

Animasyon videoları ile oyunculara veya sahne malzemelerine ihtiyacınız yok. Tek gereken sıkı bir senaryo, bir hikaye ve mükemmel bir seslendirme sanatçısı.

Basit bir videonun nasıl büyük bir erişime sahip olabileceğini anlamak için Ship Station animasyon videosuna bir göz atın.

Kısa Video Reklamlar

Beklenti, eğlencenin yarısıdır. Uzun zamandır hayalini kurduğunuz bir şeyin sonunda elinizin altında olduğu düşüncesi sizi harekete geçirecektir.

Video reklamlar, çoğu e-ticaret işletmesinde bir ürün lansmanı olan ana etkinliğe ilgi çekmek için tüketicilerin merakına dayanır .

Ayrıca video reklamlar kısa ve özdür. Yalnızca izleyiciler arasında oldukça popüler olan özellikleri vurgularlar.

Bu tür videolar, izleyicileri ürün hakkında daha fazla bilgi edinmek için harekete geçmeye teşvik eder.

Burger King veya McDonald's gibi büyük restoran franchise'larını düşünün. Restoran video pazarlamasının ilk kuralının müşterileri kızdırmak ve meraklarını uyandırmak olduğunu biliyorlar.

En sevdikleri sandviçin iadesini isteyen müşteriler için hem komik hem de nostaljik olan bu McDonald's Dünya Kupası 2018 fragmanına göz atın.

Ürün Turu Videoları

Ürün turu videosu her e-ticaret sitesinde bulunması gereken bir videodur. Ürünü tutmak ve her açıdan incelemek bir sonraki en iyi şeydir.

Yakın çekimler ve çok açılı çekimler içeren yüksek çözünürlüklü video, ürünün en iyi görüntüsünü verir. Görseller yerine videolar, müşterilere ürün satın alma konusunda daha fazla güven verecektir.

Bu videolar yaklaşık 2-3 dakika uzunluğunda olabilir. Videoları daha dinamik ve çekici hale getirmek için basit metin efektleri ve video geçişleri kullanılabilir.

Ürün videolarını ürün sayfasına yerleştirebilir veya trafik ve satışları artırmak için çeşitli sosyal medya platformlarında kullanabilirsiniz.

Ürün Eğitim Videoları

Net bir gösterim gerektiren bazı ürünler veya bir ürünün belirli özellikleri veya işlevleri vardır. Bir ürün eğitim videosu, müşterilerin ürünü daha iyi anlamalarına yardımcı olacaktır.

Bir ürün eğitim videosu, müşterilerin ürünle ilgili en yaygın sorularını da ele almalıdır.

Kitleyi Etkilemek İçin Video Hikaye Anlatıcılığını Kullanın

Video hikaye anlatımı, yalnızca izleyiciyi hissettirdiğinizde işe yarar. Bir diyapazon gibi, doğru hikayeye sahip bir video, izleyicilerde buna karşılık gelen bir duygu uyandırabilir.

Duygulardan bahsetmişken, videonun gözyaşı dökmesine gerek yok. Aslında, ilham verici ve motive edici videolar, izleyicilerle bağlantı kurmada oldukça etkilidir.

Mizah içeren videolar izleyicinin ilgisini çeker ve bir tutam yaratıcılık içeriğin öne çıkmasına yardımcı olur. Sadece kelimelerin değil, görüntülerin bile duyguları aktarabileceğini unutmayın.

Kurulum Veya Ürün Kullanım Kılavuzu Videoları

Daha önce bir metin kullanım kılavuzu oluşturmak bir sanat olarak kabul edildi. Günümüzde insanlar metinli kullanım kılavuzlarını ne okuyor ne de tercih ediyor.

Bunun yerine müşteriler , üçüncü taraf içerik oluşturucuların ürün kullanım kılavuzlarını veya kurulum videolarını aramak için YouTube'a akın ediyor.

Bir e-ticaret işletmesi için, diğer içerik oluşturuculara güvenmek yerine ürün kullanım kılavuzları dizisini geliştirmek daha iyidir.

Bu videolar, işletmeye izleyicileri memnun etme ve güvenilirliklerini artırma fırsatı sunuyor.

İşletmeler, kendi kurulum/kullanım kılavuzu videolarına sahip olarak, ürün sayfalarına veya YouTube kanallarına daha fazla trafik çekme şansını artırır.

Kullanıcı Tarafından Oluşturulan İçeriği (UGC) Dahil Et

TikTok ve Instagram'ın yükselişi, insanların özgün ve neşeli videoları sevdiği fikrini güçlendirdi.

Ürünlerinizi kullanan kişilerin kısa, özgün videolarını paylaşmak, başkalarını katılmaya teşvik etmenin harika bir yoludur.

İşletmeler ürün hashtag kampanyaları yürütebilir, kullanıcı tarafından oluşturulan videoları davet edebilir ve kampanyanın sonunda en iyi videoları öne çıkarabilir. İşletmeler ayrıca yaratıcılığı ödüllendirebilir ve indirimlerle UGC'yi öne çıkarabilir.

UGC stratejisi olarak, ürünleri takipçilerine tanıtmak için etkileyicileri kullanabilirsiniz. Bir etkileyici tarafından yapılan bir Facebook veya Instagram gönderisi , hedef kitleniz arasında ürün farkındalığı yaratmanıza büyük ölçüde yardımcı olacaktır.

Sosyal Medyada Canlı Yayına Geçin

Canlı videoları kullanmak, öne çıkmanız için başka bir fırsattır. Bu strateji aynı zamanda işletmelere hedef kitleleriyle gerçek zamanlı olarak etkileşim kurma şansı verir.

Hemen hemen tüm sosyal medya platformları canlı içeriğe büyük yatırım yapıyor. İşletmeler, canlı içeriğe yapılan yatırımın %28 oranında artmasıyla canlı videoların gücünün farkına varıyor.

Artan canlı içerik çılgınlığından yararlanmanın birçok yolu var. E-ticaret işletmeleri, ürün lansmanlarını, ürün demolarını, hızlı Soru-Cevap oturumlarını vb. canlı olarak yayınlayabilir.

Canlı etkinliklere kaydolmak için potansiyel ve mevcut müşterilere posta hizmetleri aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Eğlenceli Ve Eğlenceli Videolar

Hayır. Ürün turlarının veya nasıl yapılır videolarının eğlenceli olmadığını kastetmiyoruz.

Eğlence ve eğlence kategorisindeki videolar, müşterilerin ilgisini çekmek için bolca eğlenceye ve bir tutam ürün bilgisine bağlıdır. Ayrıca, eğlenceli videoların viral olma olasılığı daha yüksektir.

Bu tanıtım, eğlence dolu videolar sadece bir yılda satışları %700 artırdı.

İncelemeler Ve Referans Videoları

Potansiyel müşteriler ürün incelemelerini internetin herhangi bir yerinde kontrol edebilmelerine rağmen, bunları web sitenizde, YouTube'da ve sosyal medyada bulundurmak, avantajlarından yararlanmanıza olanak tanır.

İncelemeleri ve referansları kullanmanın temel ilkesi, ürünü kullanan ve fayda sağlayan müşterilerin orijinal - dürüst, olumlu geri bildirimleri olması gerektiğidir.

Metin incelemeleriyle karşılaştırıldığında, video içeriğinin etkisi daha fazladır. Bunun nedeni, izleyicilerin akranlarının olumlu yüz ifadesini görmeleri ve büyük olasılıkla aynı şekilde etkilenmeleridir.

E-ticaret işletmeleri, e-posta pazarlama yazılımı aracılığıyla referans videoları alarak satış hunisinin bir sonraki önemli adımını (yani ürünü satın alma) atmaya yönlendirebilir.

İnceleme ve referans videoları da e-ticaret markasının güvenilirliğini artırmaya yardımcı olur.

Çözüm

Video içeriği, dijital pazarlamacıların emrinde inanılmaz derecede güçlü bir araçtır.

Ancak videolarınızın başarısını izlemek için özel bir video platformu kullanmanız ve onu CRM yazılımı da dahil olmak üzere teknoloji yığınınızın geri kalanıyla entegre etmeniz gerekir.

E-ticaret işletmeleri, trafiği artırmak, olası satışlar oluşturmak, satışları artırmak ve müşterileri elde tutmak için videoları kullanabilir.

Bu, "E-Ticaret Pazarlamasında Videoyu Kullanmanın 10 Yolu" ile ilgiliydi, herhangi bir soru için support@arsivpro.com adresinden bize ulaşın. Ayrıca Yardım Sistemimizde bir bilet oluşturabilirsiniz.