Programlamayı Kolaylaştıran 9 Visual Studio Kod Uzantısı.

Kodunuzu yazarken sorunlarla karşılaşmış olmalısınız. Tamamlanması çok zaman alıyor gibi, hatalar alıyorsunuz, sonunda programlamanın sizin için bir fincan çay olmadığını düşünüyorsunuz.

Visual Studio kodu, Microsoft tarafından Windows, Linux ve macOS için yapılmış en iyi ücretsiz kaynak kodu düzenleyicilerinden biridir. Şaşırtıcı özelliklere sahip kullanıcı dostu bir ortam sağlar.

Görsel Kod Uzantıları nasıl kurulur?

Uzantıları nasıl kuracağınızı bilmiyorsanız merak etmeyin çok kolay. Ekranın sol tarafındaki uzantılar simgesine tıklayın. Hata Ayıklama simgesinin hemen altındaki beşinci simgedir.

Uzantıyı arama çubuğunda arayın ve yükle'ye tıklayın.

Artık Uzantıları nasıl kuracağınızı biliyorsunuz. O halde, zaman kaybetmeden, programlamanızı kolaylaştıracak Uzantıyı öğrenelim.

Uyarı: - Bu Uzantı kişisel deneyimdir. Daha fazlasını keşfedebilirsiniz.

1. Live Server

Canlı Sunucusu uzatma web geliştirme için son derece yararlıdır. Bu uzantı, hem statik hem de dinamik sayfalar için canlı yeniden yükleme özelliği sağlar. Siz kodunuzu kaydederken değişiklikler hemen tarayıcıya yansıtılır.

Kodunuzu her kaydettiğinizde, tarayıcı yeniden yüklenir ve tarayıcıya yansıyan değişiklikleri görebilirsiniz. Böylece, bu uzantı hatayı tespit etmeyi daha hızlı hale getirir ve böylece kodunuzla kolayca bazı deneyler yapabilirsiniz.

2. Code Spell Checker

Code Spell Checker, camelCase koduyla iyi çalışan Street Side Software'in temel bir yazım denetleyicisidir. Bu yazım denetleyici, yanlış pozitif sayısını düşük tutarken yaygın yazım hatalarını yakalamaya yardımcı olur.

Kurulum tamamlandığında, dosyalardaki ve programlama dillerindeki yazım denetleyicisi otomatik olarak etkinleştirilecektir. Bir sürü dili destekler

3. GitLens

GitLens, kodu daha iyi anlamanıza yardımcı olan GitKraken'in açık kaynaklı bir uzantısıdır. Bir satır veya kod bloklarının kimin, neden ve ne zaman değiştirildiğine hızlı bir şekilde göz atar.

Birçok müthiş özellikleri sağlamak gibi revizyon navigasyon, geçerli satır suçlama, yazarlık kod lens, durum çubuğu suçlama, Git Komuta Palet, klemens köprüleri ve daha bir çok ...

4. Kite

Kite, yapay zeka destekli bir programlama asistanıdır. Bu otomatik uzatma tarafından tamamlanan Kite daha hızlı kilit taşlarını tasarrufu ve doğru zamanda en doğru bilgiyi göstererek yazma koduna size yardımcı olur.

Kite tüm büyük programlama dilleri için çalışır: Python, Java, Go, PHP, C/C#/C++, JavaScript, HTML/CSS, TypeScript, React, Ruby, Scala, Kotlin, Bash, Vue ve React.

5. Live Share

Live Share, Microsoft'un gerçek zamanlı ortak geliştirme uzantısıdır. Kullanmakta olduğunuz programlama dili veya oluşturduğunuz uygulama ne olursa olsun, diğerleriyle gerçek zamanlı olarak işbirliği içinde düzenleme yapmanıza ve hata ayıklamanıza olanak tanır.

Geleneksel ikili programlamanın aksine, geliştiricilerin kendi imlecinin yanı sıra kişisel editör tercihlerini korurken birlikte çalışmasına izin verir.

6. Path Intellisense

Path intellisense auto, dosya adlarını tamamlar ve Christian kohler tarafından geliştirilmiştir. Bu çatal, JSON5 yapılandırma dosyalarını destekler.

7. Prettier

Prettier, düşünceli bir kod biçimlendiricidir. Kodunuzu ayrıştırarak ve maksimum satır uzunluğunu hesaba katan kendi kurallarıyla yeniden yazdırarak, gerektiğinde kodu kaydırarak tutarlı bir stil uygular.

Bu uzantının yüklemiş olabileceğiniz diğer uzantılar üzerinde kullanılmasını sağlar, VS Kodu ayarlarınızda varsayılan biçimlendirici olarak ayarladığınızdan emin olun. Ayar, tüm diller için veya belirli bir dile göre ayarlanabilir.

8. One Dark Pro

One Dark Pro, Atom'un varsayılan One Dark temasını temel alır ve VS Code için en çok indirilen temalardan biridir.

Bu Uzantıyı Uygulamak için tuşuna basın ctrl(⌘) + k, ardından tuşuna basın ctrl(⌘) + t, bir tema seçim arayüzü göreceksiniz. 'One Dark Pro'yu seçin.

9. Discord Presence

Discord Presence, discord durumunuzu zengin bir varlıkla güncelleyin. Özel dize, kararlı veya Insider derleme algılama, Hata ayıklama modu algılamayı destekler ve Discord'a manuel olarak kolayca yeniden bağlanmayı destekler.

140'ın üzerinde en popüler dili destekler ve birçok harika özelliğe sahiptir.

Kapanış

Umarım bu gönderiyi faydalı bulursunuz! Ayrıca paylaşacak yararlı VS Code uzantılarına sahipseniz, burada bizimle ve diğer geliştiriciler için paylaşmaktan çekinmeyin. Keyifli kodlamalar...

Ek olarak, herhangi bir sorununuz varsa, yardım sayfamızdan bir bilet eklemekten çekinmeyin.