Mobil Uygulamanızın e-Ticaret Satışlarınızı Artırabilmesi İçin 6 Şaşırtıcı Neden

E-ticaret endüstrisi son on yılda yükselmeye devam ediyor. Bu yazıda, Mobil Uygulamanızın e-Ticaret Satışlarınızı Arttırabilmesi İçin 6 Şaşırtıcı Nedeni göreceğiz.

Öngörülen toplam e-ticaret satışlarının 2021'de 4,5 trilyon dolara ulaşması bekleniyor. Bu, 2017'deki e-ticaret satışının neredeyse iki katı.

Aynı şekilde mobil teknoloji de yükselmeye devam ediyor.

Çevrimiçi alışveriş yapanlar bugünlerde masaüstü bilgisayarlara göre mobil kullanmayı tercih ediyor. E-ticaret endüstrisindekiler bu gerçeğin farkındadır ve işletmeler için e-ticaret uygulamalarına olan ihtiyacı kabul etmektedir .

Bu nedenle, bir e-ticaret uygulaması oluşturmanın yanı sıra bir e- Ticaret web sitesi yapmak da çok önemlidir 

Bu yazıda, bir mobil uygulamanın e-ticaret satışlarınızı artırmasına yardımcı olan altı şaşırtıcı nedeni tartışacağız:

1. Mobil Ticaret Trend Oluyor

Mobil cihazlardan gelen satışlar e-ticaret sektörünü tamamen ele geçirdi .

Satış metriklerini kontrol ederseniz ve insanların çevrimiçi ürün satın almak için hangi cihazları kullandığını gözlemlerseniz, çoğunun mobil cihaz kullandığını görürsünüz.

Bilmiyorsanız, dünya çapındaki e-ticaret satışlarının% 67'si mobil cihazlardan geliyor. Dahası, insanlar akıllı telefonlarını kullanarak çevrimiçi alışveriş yapmaya zaten alışmış durumda.

Neden? Çünkü onu kullanmak bilgisayardan daha rahat. Telefonları her zaman bir masaüstü veya diz üstü bilgisayardan daha uzağınızda.

Mobil ticaret , hareket halindeyken ürün satın almayı mümkün kılar. Öğle yemeği molalarında veya caddenin aşağısında kahve içerken çevrimiçi alışveriş yapabilirler. Bu kadar uygun.

Mobil trend, yakın zamanda herhangi bir zamanda yavaşlama niyeti olmadan yükselmeye devam ederken, pastadan bir parça almanın en iyi yolu bir mobil uygulama kullanmaktır.

Mobil uygulamalarda alışveriş her yıl% 54'e kadar artıyor. Ayrıca, mobil satışlar e-ticaret endüstrisine hakimdir. Bu nedenle, varsayılan olarak, e-ticaret uygulamalarının mobil ticaret satışlarınıza katkıda bulunduğunu bilirsiniz .

2. Tüketiciler Bir Mobil Uygulamayı Tercih Ediyor 

Popüler inanışın aksine, çoğu mobil kullanıcı internette mobil site yerine mobil uygulama üzerinden gezinmeyi tercih ediyor.

ABD'de, kullanıcıların uygulamalara harcadıkları günlük tarama süresi, mobil sitelerde geçirdiklerinden altı kat daha uzundur. İş açısından, kullanıcıların% 78'i bir e-ticaret mağazasına mobil web sitesi yerine mobil uygulama üzerinden erişmeyi tercih ediyor.

Bir mobil uygulamanın verimliliği ve kullanılabilirliği, müşterilerin ilgisini çeken temel faktörlerden bazılarıdır. Uygulamaları kullanmak, kullanıcıları uzun URL'leri ezberleme veya hesaplarına birkaç kez giriş yapma zahmetinden kurtarır .

Bunun dışında uygulamalar da çok daha hızlı yükleniyor ve daha iyi güvenlik sağlıyor.

3. Daha Yüksek Dönüşüm Oranları

Kişisel dönüşüm oranları olasılıkla erişilebilirlik, kullanılabilirlik ve verimlilik bağlıdır satış platformu.

Müşterileriniz satın alır ve ardından işlem döngüsünü tamamlarsa başarılı dönüşümler elde edersiniz.

Ancak ortak sorun, birçok insanın satış sürecinde herhangi bir rahatsızlıkla karşılaştıklarında satış döngüsünü iptal etme eğiliminde olmasıdır.

Müşterinizin ihtiyaçlarını karşıladığınızda, mobil uygulamanızın müşterileri bir satış sürecini tamamlamaya zorlama şansı daha yüksek olabilir. Dahası, mobil uygulamalar, mobil sitelere göre üç kat daha yüksek dönüşüm oranlarına sahiptir.

Bunun dışında markanızın görünürlüğünü de artırabilir. Bu nedenle, bir mobil e-ticaret uygulamasına sahip olsaydınız, yardımcı olur.

4. Gelişmiş Müşteri Sadakati

Mobil uygulamanızı indiren kullanıcıların markanıza daha yüksek bir yatırım seviyesi vardır . Satın almaya hazır olduklarında, mobil site ziyaretçileri büyük olasılıkla bilgi aramak veya ayrıntıları kontrol etmek için mağazanıza erişebilir.

Bunun dışında ortalama bir kullanıcı mobil uygulamalarda en az üç ila dört saat geçiriyor. Kullanıcıların bir uygulamaya niyetle eriştiğinden bahsetmiyorum bile.

İşletme simgenizi cep telefonlarında bulundurduğunuzda, müşterilerinizin sizden satın alma olasılığı daha yüksektir.

Markanız veya mağazanız, çevrimiçi bir şey satın almayı düşündüklerinde akıllarına gelen ilk şey olacaktır. Bunun nedeni, hatırlatıcıların her zaman orada olmasıdır.

Criteo'nun araştırması, mobil uygulamaları kullanan kullanıcıların iki ay içinde mağazanıza dönme olasılığının daha yüksek olduğunu da gösteriyor.

5. Ortalama Sipariş Değerini Artırır

Bir sitede alışverişe kıyasla, bir mobil uygulamanın ortalama sipariş değeri daha yüksektir. Çoğu zaman bunun anlık bildirimlerle bir ilgisi vardır.

Elbette, e-ticaret mağazalarının da burada ince bir çizgide yürüdüklerini hatırlamaları gerekiyor.

Çok fazla  göndermek can sıkıcı gelebilir. Bu aynı zamanda müşterilerinizi de yabancılaştırabilir .

6. Daha Düşük Vazgeçme Oranı

Birçok markanın ve işletmenin yaptığı en yaygın zorluk, kartın terk edilmesidir. Müşterilerin işlem sürecini terk etme eğiliminin ana nedenlerinden biri, karmaşık bir ödeme sürecidir.

Bir potansiyel müşteri ödeme sürecinizi çok zahmetli bulursa, ödeme sürecine devam etme olasılığı daha düşüktür.

Alışveriş sepetinin terk edilmesi söz konusu olduğunda dikkate alınması gereken pek çok faktör olsa da, mobil uygulamanızda kişiselleştirilmiş ayarlara sahip olmak sorunu çözebilir.

Dahası, mobil uygulamalar, bundan dört kat daha fazla olan mobil sitelere kıyasla yalnızca% 20 alışveriş sepeti terk oranlarına sahiptir.

Kolay gezinme ve kişiselleştirilmiş ayarlarla bu, olası dikkat dağıtıcı unsurları ortadan kaldırır. Böylece müşteriler e-ticaret işlemini kolaylıkla tamamlayabilirler .

Sana Doğru

Mobil uygulamalar, e-ticaret işinizin büyümesini hızlandırmak için büyük bir potansiyele sahiptir . Bunun nedeni, artık mobil teknolojiye ilgi duyan insanların sayısının giderek artmasıdır.

Bununla birlikte, bir mobil e-ticaret uygulamanız varsa, işletmenizin alt satırında yardımcı olacaktır. E-ticaret uygulamanızı tanıtmak için bir pazarlama stratejisi bulmanız en iyisidir .

Bunu yapmak, çevrimiçi işinizi başarıya götürür.

İşte bunlar, Mobil Uygulamanızın e-Ticaret Satışlarınızı Arttırabilmesinin 6 Şaşırtıcı Nedeni idi, yukarıda belirtilen tüm noktaları göz önünde bulundurarak, bir mobil uygulamanın çevrimiçi işiniz için ne kadar yararlı olduğunu anlayabilmelisiniz.

Bu gönderinin bir mobil e-ticaret uygulamasına sahip olmanın önemini anlamanıza yardımcı olacağını umuyoruz. Bu nedenle, sizi iş hedeflerinize yaklaştırmak için sahip olabileceğiniz her fırsatı değerlendirmeniz en iyisidir.