Markanızı Sıfırdan Büyütün En İyi 7 İpucu

E-Ticaret dünyasında rekabet etmek hiç bu kadar zor olmamıştı! Bu makalede, "Markanızı Sıfırdan Büyümenize Yardımcı Olacak En İyi 7 İpucu" hakkında bilgi edineceğiz.

Markalar, ürünler bir gecede viral olma ve devralma gücüne sahiptir.

Ek olarak, alıcıların sadakatlerini bir markadan başlayıp diğerine birkaç dakika içinde taşıma konusunda hiçbir sorun yaşamadıkları da gözden kaçırılmamalıdır .

Harika görünen bir e-Ticaret Shopify mağazası oluşturdunuz! Ve şimdi büyük olan geliyor!  Başarılı bir e-ticaret Shopify mağazası markası nasıl  oluşturulur?

Öncelikle markalaşma bir logo veya adınız ya da dünyaya yayılmış anlamsız bir basın açıklaması değildir. Sanki aşk görülemez, hissedilir gibi. 

Bir süre rahatlayın ve muhtemelen şimdiye kadar karşılaştığınız en çarpıcı organizasyonları düşünün. Baskıyı azaltan ve büyülenmiş bir coşku durumunu düşünen Apple ürünleri gibi teknoloji mamutlarını keşfediyor musunuz?

Hediye verilebilir bir olay olmasa bile, size gönderdikleri her Man Crates e-postasını açma eğilimi nasıl ?

Marka bilinci oluşturma konusu budur. Bu sadece iş değil, nadir bulunan bir iş ve duygu + katılım ve beklenti kokteyli.

Birçok e-Ticaret Shopify geliştirme şirketi, iş misyonlarını ve müşteri katılımını tek bir yerde birleştirmeyi önerir. 

Dakika ürün ayrıntılarınızdan müşteri e-postalarına ve alışveriş sepeti ödeme sayfasına kadar her şey dahildir . Başarılı olan markalar ile başarılı olmayan markalar arasındaki fark burada yatıyor.

Sonuçta, büyük markalaşma bir şirketin sahip olabileceği en güçlü para birimidir.

Eskiden bir kalıp çikolata aldığımı hatırlıyorum, özellikle tadı güzel olduğu için değil, duygusal bir bağ kuran hikaye nedeniyle markayla hissettim. 

Kurumsal Markalaşma - Tarih Diyor! 

Şimdi marka dediğimiz şeyin, M.Ö. 2000 yılından beri uygulanan bir evrim olduğunu bilmek sizi oldukça ilgilendirebilir . Başlangıçta, tüm bunların mülkiyeti göstermesi amaçlanmıştı.

Sığır, kereste ve diğerleri gibi çeşitli mülkler , sahibinin sembollerini içeren sıcak demir bir çubukla yakıldı.

Yavaş yavaş ve tutarlı bir şekilde metodoloji, türünün tek örneği olan satış noktasının (USP) kavramsallaştırılmasına yol açarak mevcut tanıtımın tanıtımını yapmaya başladı.

Zaman geçtikçe markalar fiziksel ürünler olmaktan öteye gitmeye başladı Dahası, insanlar artık belirli bir ürünün kalitesine değil, ürün ve markanın son tüketicilerle ne kadar gerçek bir bağ kurabileceğine güveniyor.

Ayrıca markayı oluşturmaya başlamadan önce Mevcut ve potansiyel müşterilerinizin ihtiyaçlarını, alışkanlıklarını ve arzularını öğrenin ”diyor John Williams, Entrepreneur Magazine için yazdığı yazıda. "Ve onların ne düşündüklerine güvenmeyin. Ne düşündüklerini bilin."

E-Ticaret geliştirme alanında dolaşan, kulağa çok açık gelebilecek tonlarca en iyi uygulama var, ancak sizi yönlendirebilecek ve kalabalığın üzerinde ve ötesinde sizi öne çıkarabilecek birkaç yön var.

Peki ne bekliyoruz, dalma zamanı!

Markanızı Sıfırdan Büyütün En İyi 7 İpucu

Müşterilerinize Daha İyi Bir Hizmet Sunun

İlk olarak, işletmenizin kime satıldığını düşünmek çok önemlidir . Son müşterinin ihtiyaçlarını ve ihtiyaçlarını hatırlamak sonuç olarak size kalabalığınızda ilerlemenin yolunu gösterecektir.

Dahası, eğer kalabalıklarınız hakkında kararsız olduğunuzu hissetme şansınız varsa - tek kişi siz değilsiniz.

Markaların kalabalıklarını gözden kaçırdıkları ve anlaşmayı muhtemelen genişletebilecek ürün veya envanteri ön plana çıkardıkları zamanlar vardır.

Bir süreliğine kesinti! Geçmiş satın alımlarınızı yansıtmak için gerektiği kadar zaman ayırın. Ek olarak, araştırmada kalıpları araştırın ve müşterilerinizle yaşadığınız karşılaşmaları düşünün.

Teslim olan kamyonu, kanal satın almayı ve çoğu ana akım ürünü gözden kaçırmamaya çalışın.

Bunun için, davranışlarını ve kim olduklarını anlamak için müşteri bilgilerinize önemli ölçüde daha fazla atlamanıza ve deneyimlerini özelleştirmenize yardımcı olacak çok çeşitli aparat ve ilerlemeleri vurgulayan sağlam bir Shopify geliştirme şirketi ile iletişime geçebilirsiniz.

Herkesin Paylaşacak Bir Hikayesi Var

İnsanlığın çağlarından beri masallar anlatılır. İnsanlar olarak, bu hikayeleri hatırlamakta ve duygusal olarak bağlanmakta daha iyiyiz.

Öyleyse markanızın bir şeyler söylemesine izin verin ve bu da potansiyel müşterileriniz arasında anında güven oluşturacak şekilde; işinize göz atmalarını sağlayarak.

İlginç bir şey bul, 'diyelim ne yaptığını neden yapıyorsun? Demek istediğim, etrafta dolaşan yüzlerce ve binlerce çevrimiçi işletme var.

Öyleyse neden insanlar zamanlarını , paralarını ve çabalarını size yatırım yapmayı seçsinler, başka hiçbir yere değil? İşe neden başladığınızı, kim olduğunuzu, neyi önemsediğinizi, neyi temsil ettiğinizi ve en önemlisi neden veya önemli olan başka herhangi bir şeyi açıklayın. 

Yukarıda belirtilen tüm yanıtlar, çevrimiçi marka stratejinizi beslemeli ve işletmenizi farklı olarak konumlandırmanıza yardımcı olmalıdır . E-Ticaret Shopify mağazanızın Hakkımızda sayfasını olabildiğince ilginç hale getirmeye çalışın.

Tutarlılık En Önemlidir

Markaların neden bu kadar sık ​​öldüğünü biliyor musunuz? Ciddi tutarsızlıktan kaynaklanıyor. Bu Shopify güncellenmesini şey getirmedi olabilir platformu için içerik, sosyal ağ varlığı ve etajer.

Mesajınızı oluşturmayı bitirir bitirmez ona bağlı kalmak ve onu sabit bir hızda kullanmak çok önemli hale gelir.

Tasarımınızdan, logonuzdan ve diğer teminatlarınızdan her yönüyle, daha önce belirlenen marka yönergelerinize uygun olmalıdır. Dahası, duyguları sergileyen renk çarkını da takip edebilirsiniz.

Her şeyden önce, müşterilerinizle iletişimlerinde net ve tutarlı olmaya çalışın.

Beklentilerle Başa Çıkmak

Şirketinizde fazla umut vaat etmek büyük bir Hayır-Hayır ! İnsanlar daha özel olarak, müşterileriniz hayal kırıklığından nefret eder. Ek olarak, e-Ticaret markanızın sahte garantilerle ilişkili olmasını sağlamayın.

Genel olarak iletebileceğinizin ötesinde garanti verdiğiniz sağlam olmayan bir durum yaratmak, kalabalığınızı rahatsız edecek ve başarmak için çok tutkuyla çalıştığınız güveni yok edecektir.

Ek olarak, geliş ve teslimat stratejileriniz abartılı olmamalıdır - tüm olmaları gereken açık ve adil olmalıdır.

Rekabet Avantajınızı Bulun

Bir e-ticaret satışına katkıda bulunan en önemli faktörlerden biri, rekabet avantajına sahip olmaktır.

Bir marka oluşturmanın güçlü bir yolunun, rekabetin geri kalanının berbat ve ustalaştığı bu tür bir faktörü tanımlamak olduğunu bilmek sizi oldukça ilgilendirebilir.

Örneğin, önde gelen satıcılarınızın gönderilmesinin en az birkaç gün sürdüğünü fark ederseniz, gece gönderimine yatırım yapabilirsiniz.

İnanın bana bu kesinlikle işe yarıyor çünkü başkalarından daha iyi bir şey yapmak, sonunda markayı onunla ilişkilendiren ve ağızdan ağza tanıtımla sonuçlanan müşteriler tarafından fark ediliyor.

Influencer Marketing

Biz insanlar ağır etkileyicileriz, başkalarını etkileyebileceğimiz gibi başkalarından da etkilenebiliriz.

Etki pazarlaması, güveni etkilemenin en etkili yollarından biridir, bu nedenle yapmanız gereken tek şey, markanız hakkında mümkün olan en iyi şekilde bir söz yayma potansiyeline sahip niş etkileyicileri işe almaktır.

Eminim bu etkileyici pazarlamanın neden işe yaradığını merak ediyor olmalısınız , iyi olur çünkü potansiyel alıcılar genellikle etkileyicinin güvenilirliğini destekledikleri marka ile ilişkilendirme eğilimindedir .

Bu, takipçilerinizi organik olarak büyütmekten çok marka varlığı oluşturmanın çok daha hızlı bir yoludur .

Dillerini Konuşun

Son olarak, Roma'da Romalılar gibi davrandığında. Kullanım dilini senin son müşterilerin kullanın. Daha tanıdık senin mesajlaşma fazla görünüyor bağlı alıcılar markanıza hissedeceksiniz. Peki ne yapılabilir?

  • Alıcı kişilik araştırmanızı değerlendirin 
  • Rakiplerin mesajlarını analiz edin 
  •  En son ürün incelemelerini tarayın

Bu bir Sargı! 

İnternet, ürünlerinizi satmak ve bir kurulum işi haline gelmek için harika bir yerdir . Öyle olsa bile, çoğu kuruluş bunu uydurmuyor çünkü kolay yollar izliyorlar. Bunu asla yapma! Pratik bir iş yaparak başlamaya ne dersiniz?

"Markanızı Sıfırdan Büyütün 7 İpucu" makalesini okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Ayrıca, herhangi bir öneri veya sorgu için lütfen yardım sayfamızdan bizimle iletişime geçin.