Geliştirici Olarak Yapabileceğiniz 7 Para Kazandıran Yan Proje

Günlük işiniz var. Ama ondan tükenmiş hissetmeye başlıyorsun. Ya da belki kodunuzda sıkışmış hissediyorsunuz. İşte bu yazımızda size bir kaç fikir sunuyoruz.

Yeni bir şey öğrenemiyor veya bir zamanlar sahip olduğunuz o kıvılcımı hissedemiyorsunuz.

Ayrıca, her ne sebeple olursa olsun, bir miktar nakit paraya ihtiyacınız var / istiyorsunuz - 9'dan 5'e kaçmak, kriptoya yatırım yapmaya başlamak, uzaktan çalışma dünyasına kaçmak ama henüz cesaretiniz yok çünkü istediğiniz bir güvenlik duygusu.

Nedeniniz ne olursa olsun, geliştirici olarak yapabileceğiniz 7 para kazandıran yan proje.

1. Shopify Uygulaması/Temaları

Shopify büyük bir pazardır. Birçoğu için doymuş hissedebilir. Ama gerçekten öyle mi? Diyelim ki uygulamanızı 25$ abonelikle fiyatlandırıyorsunuz ve onu kullanan 100 mağazanız var. Bu, her ay cebinizde sağlam bir 2,5 bin dolar kazandırır.

Solda, sağda ve ortada açılan çevrimiçi mağazalar var. Esnaf için belirli bir açı noktasını çözen bir fikir bulabilirseniz, bu kolay para olabilir.

Pazarlama açısından, orada sayısız Facebook işletme sahibi grubu var. Bunlardan birine katılırsanız, aynı sorunlar için kalıpların tekrar tekrar ortaya çıktığını görmeye başlayacaksınız.

Elbette, muhtemelen bu sorunu çözen mevcut bir uygulama veya eklenti vardır. Ancak işletme sahipleri geliştiriciler değildir. Bizim gibi Google'da arama yapmıyorlar. Sorunlarını çözün. Birkaç abone edinin ve hazırsınız!

2. WordPress Eklentileri/Temaları

Geliştirici olmayanlar için, WordPress hala blog yazarlığı için ana hedeflerden biridir. Tema geliştirme, rekabet etmekte ve gerçek para kazanmakta zorlanabileceğiniz kadar uzun süredir var olan şeylerden biridir.

ThemeForest gibi pazar yerleri, bir temayı gönderme kriterlerini aşmak için gereken zahmetten fazlasını alıyormuş gibi hissedebilir.

Bununla birlikte, WordPress eklentileri ve temaları için çok sayıda akıllı pazarlama yapıldığını gördüm - bu, işinizi ücretsiz olarak vermeyi içerir.

Mesele şu ki, serbest piyasada bir sürü kalitesiz şey var. Bununla birlikte, iyi tasarlanmış bir şey inşa edip ücretsiz olarak verirseniz, o zaman bir satış noktası avantajınız olur.

Ayda 29-45$'dan birkaç düzine veya iki tane satarsanız, iyi bir pasif gelir akışına hazırsınız demektir.

3. Bir üretkenlik aracı

Verimlilik araçları, işleri halletmenin özüdür. Bir şey yap, başlat ürün avı ve yapışıp yapışmadığına bakın.

Ücretsiz deneme ile kurun ve ardından bir abonelik modeline yükseltin. Süslü olmak zorunda değil. Sadece, ödemeye değecek kadar can sıkıcı bir üretkenlik sorununu çözmesi gerekiyor.

4. Etik hackleme

Bu, pasif gelirden daha aktif yan gelirdir. Şahsen, henüz hiçbir şeyi "hacklemedim". Ancak geçen yıl boyunca, güvenlikle ilgili birçok çalışma yaptım ve kuruluşların aslında inanmak istediğimizden daha savunmasız olduğunu gördüm.

Aslına bakarsanız, yan tarafta bug ödülleri yapan etik bir bilgisayar korsanı olarak güzel bir kuruş kazanabilirsiniz. Özgeçmiş için iyidir ve normal günlük işinize ek olarak bir şeyler öğrenebilirsiniz.

5. Sizin için önemli olan bir şey yapın

Geliştirici olmakla ilgili olan şey, sorunları çözmemizdir. Elbette, hayatında kendi başına çözebileceğin can sıkıcı bir şey var.

Okula geri döndüğümüz projelerden biri gibi - yoksulluk ve açlık gibi bazı büyük dünya sorunlarını çözmek için bir fikir bulmanızı söyleyen türden bir şey biliyorsunuz.

Bir çentik indirip sadece kendine odaklanman dışında.

Teknoloji tabanlı bir çözüm bulursanız, bunu açık kaynaklı hale getirebilir ve sponsorluk yoluyla para kazanabilirsiniz. Veya bir defaya mahsus veya abonelik modeli olarak satabilirsiniz.

İmkanlar sonsuzdur. Sadece durmanız, dijital hayatınızda nelerin can sıkıcı olduğunu bulmanız ve çözmeniz gerekiyor. Muhtemelen, bunu yaşayan tek kişi sen değilsin.

6. Gumroad projeleri

Dijital varlıklar emtia olarak alınıp satılabilir. Buna grafikler, simgeler, temalar ve eklentiler dahildir.

Gumroad, sizi onları satmak için bir çevrimiçi mağaza açma zahmetinden kurtarıyor. Ücretsizdir - daha düşük ücretler istemediğiniz sürece. Sonra bir abonelik için küçük bir fiyat var. O zaman bile, ücretsiz hesap ücretleri genel olarak hala iyi. Bir bakıma Gumroad, teknoloji insanları ve sanatçılar için Etsy'ye benziyor. Satışları elde etmek için yine de kendi pazarlamanızı yapmanız gerekecek. Hepsinin sonunda, en azından birkaç yeni beceri kazanacaksınız.

7. Bilginizi dışa vurun

Udemy, Skillshare ve Teachable gibi, bilginizi dışa aktarmayı taahhüt ederseniz, bilginizi iki katına çıkarmanıza yardımcı olabilecek platformlar var.

Kameraya konuşan türden biri değilseniz, bir e-Kitap yazın ve Gumroad'da satın. Bir e-Kitabınız olması sizi anında uzman yapar - iş değiştirme söz konusu olduğunda lehinize çalışabilir.

Kapanış

Umarım bu gönderiyi faydalı bulursunuz! Ayrıca paylaşacak yararlı iş fikirlerine sahipseniz, burada bizimle ve diğer geliştiriciler için paylaşmaktan çekinmeyin. Keyifli kodlamalar...

Ek olarak, herhangi bir sorununuz varsa, yardım sayfamızdan bir bilet eklemekten çekinmeyin.