E-ticarette güvenlik neden önemli?

Siber güvenlik belkide en önemli e-ticaret özelliğini temsil eder uygun protokollerin varlığı ve uygulanması olmadan, çevrim içi mağaza sahipleri kendilerini ve müşterilerini ödeme sahtekarlığı riskiyle karşı karşıya bırakırlar.

Küçük bir hedef pazara hizmet veren mağazalar bile, çevrim içi güvenliklerinde boşluk bırakılırsa kendilerini daha daha yüksek bir risk altında bulabilirler. Aslında küçük mağazalar yetersiz internet güvenliği nedeniyle siber suçlar tarafından en büyük tehditle karşı karşıyadır. Her beş küçük çevrim içi işletmeden birinin her yıl dolandırıcılığa kurban gittiği ve bu mağazaların 60'tan fazlasını altı ay içinde kapanmaya zorlandığı gözlemlenmiştir.

Finansal sonuçlardan çok, veri ihlalleri bir e-ticaret web sitesinin itibarına zarar verir. Sadık müşteriler, geçmişte bilgilerini riske atan çevrim içi bir mağazada alışveriş yapmaya devam etmekten kaçınacaktır. Bu nedenle, dolandırıcılık riskini en aza indirerek doğru araçları kullanmak zorunlu hale geldi. E-ticarette yazılım platformlarının çoğu, bir dizi yerleşik güvenlik özelliği sağlar. Çevrim içi mağaza sahiplerinin web sitelerinin güvenliğini mutlaka kontrol ettirmelidir.