E-Ticaret Sitenize 2022'de Dikkate Alınması Gereken 4 Ekleme

Geleceği planlamaya başlamak için asla erken değildir. E-Ticaret kadar hızlı, çeşitli ve rekabetle dolu bir sektörde , bu makalede “2022'de E-Ticaret Sitenize Dikkat Edilmesi Gereken 4 Ekleme” göreceğiz.

Bazı e-ticaret mağazaları her zaman yeşil kalan ürünler, tasarım özellikleri ve pazarlama seçenekleriyle var olabilir. Çoğunun, katılım sağlamak, ikna etmek ve dönüştürmek için yeni fikirler, içerik ve kaynaklar sunarak yıldan yıla gelişmeye devam etmesi gerekiyor.

E-Ticaret Mağazanızı Gözden Geçirme: Dikkate Alınması Gerekenler

Sorunlar için ince dişli bir tarakla mağazanızda dolaşmanın birkaç yolu aşağıda verilmiştir:

Kullanıcı deneyimini düşünün: Web sitenizin mümkün olduğunca çok sayıda ziyaretçi için olumlu bir deneyim yaratması gerekir. İhtiyaç duydukları bilgileri hızlı ve kolay bir şekilde bulabiliyorlar mı? Tüm müşteri yolculuklarınızı sitede haritalayın ve mümkün olduğunca sorunsuz olduklarından emin olun.

Ödeme sürecini gözden geçirin: Müşterilerinizin hızlı ve hayal kırıklığı veya karışıklık olmadan ödeme yapabilmesini sağlamak, e-ticaret mağazanızın ayakta kalmasını sağlamanın anahtarıdır.

Kullanmakta olduğunuz mağaza oluşturucuyu analiz edin: Derinlemesine kodlama bilgisi olmayanlar için mağaza oluşturucu şablonlarının mevcudiyeti bir nimettir. İster BigCartel'i kullanan yaratıcı tip olun, ister ArsivPro E-ticaret gibi daha esnek bir seçenek arayın, iş modeliniz ve işiniz için doğru şablona sahip olduğunuzdan emin olmak çok önemlidir.

Dikkate Alınması Gereken 4 E-Ticaret Mağazası Eklemesi

Artık e-ticaret mağazalarımızı olası sorunlar ve boşluklar için nasıl gözden geçireceğimizi biliyoruz. 2022'de e-ticaret mağazanıza yapmayı düşünmeniz gereken dört eklemeye bir göz atalım.

Gelişmiş Bir Mobil Uygulama

Müşteriler, yıllardır yavaş, sinir bozucu ve ağır web sitesi deneyimlerinden bıktı. 2022'nin gelişmiş, yüksek kaliteli bir mobil uygulamaya yatırım yaparak web siteniz için bir değişiklik yapmasına izin verin.

İnsanlar, tren bileti satın almaktan yemek siparişine kadar her şeyi yapmak için özel, markaya özel uygulamalara yönelmekten çok daha fazla rahatlar. İş ve müşteri için hayatı daha kolay ve daha keyifli hale getirir.

Yine de kendi uygulamanızı oluşturmanın riskleri vardır. Özellikle diğer uygulamalara ve hatta akıllı telefonlara aşırı aşina değillerse, hedef kitlenizin bunu hemen anlamama olasılığı çok yüksektir. Bunu akılda tutarak, geliştirmek için kodlama deneyimi gerektirmeyen basit bir uygulama oluşturucu kullanmayı düşünün.

Bu uygulama geliştiriciler, değişimin her iki tarafında da basit bir deneyim sunarken, dönüşüm oranlarını ve müşteri sadakatini artırmanıza yardımcı olmaya devam edecek.

Çok Yönlü, Yüksek Kaliteli İçerik

İçerik, gelişen bir e-Ticaret mağazasının en önemli unsurlarından biri olmaya devam ediyor ve işletmeleri hedeflenen müşteri tabanlarına doğru itmeye ve mevcut müşterilerin daha fazlası için geri gelmesini sağlamaya yardımcı oluyor.

Mağazanızın markasını oluşturmak ve müşterilerinizin ürünleriniz hakkında daha fazla bilgi edinmesine yardımcı olmak için hayati önem taşır. İadelerin maliyetli olabileceği ve müşterilerin bir ürünü satın almadan önce kendileri deneme fırsatına sahip olmadığı bir sektörde içerik, alışveriş yapanların bir tür mağaza içi deneyimin keyfini çıkarmasına yardımcı olan çok önemli bir unsurdur.

Ayrıca web sitenizi harika içerikle doldurmanın diğer yeni yollarını da düşünün. İşin arkasındaki ekibi gösteren ve yeni ürünlerin tanıtımını yapan harika bir instagram'ınız var mı? Ana sayfanıza entegre edin. İçerik tamamen yaratıcı olmakla ve alışveriş deneyimini çeşitlendirmek ve zenginleştirmek için yeni yollar bulmakla ilgilidir.

Müşteri İstek Listeleri

İstek listeleri, müşterilerin mağazanıza geri gelmesini sağlamanın mükemmel bir yoludur. Bu onlara sitenizin bağlantısını arkadaşları, aileleri ve sosyal medya takipçileriyle paylaşmaları için mantıklı bir neden sağlar.

Noel hediye listelerinden yeni başlayan bir işletmenin temel öğelerine kadar, dilek listeleri insanları birbirine bağlamaya yardımcı olur ve takdirinizi göstermenin daha kişisel ve pratik bir yolunu sunar.

E-Ticaret mağazaları için bu bir yeniden pazarlama hayalidir.

İstek listeleri aynı zamanda yeni ürünleri tanıtmanın, sitenize organik olarak trafik yönlendirmenin, alışveriş yapanlara mağazanıza göz atmaları için daha fazla zaman vermenin ve sitenize biraz tavsiye vermenin harika bir yoludur (biraz sosyal kanıt çok işe yarar).

Ek Güvenlik Önlemleri

Herhangi bir iyi e-ticaret mağazası sahibinin bildiği gibi, web siteleri siber suçlular için kazançlı bir hedeftir. COVID-19 salgını başladığından beri, işletmelere sızmak ve hassas verileri çıkarmak için yeni yöntemler ortaya çıktı ve çevrimiçi güvenliği sürekli değişen bir kedi ve fare oyununa dönüştürdü.

Her mağaza sahipleri sürekli arıyoruz ki, o zaman çok önemli olduğunu security eklemeler onların sitesine ekleyebilir.

Henüz eklemediyseniz, gerçekten eklemeyi düşünmeniz gereken bazı diğer güvenlik gereksinimleri:

SSL Sertifikası ile web siteniz ve kullanıcıları arasında güvenli bağlantı kurulması

Sağlam bir güvenlik duvarı ile yalnızca yetkili trafiğe izin vermek için iki ayrı ağ arasında bir ağ geçidi kurun

İki faktörlü kimlik doğrulama , oturum açmak için bir kullanıcı adı ve parola ve sistem tarafından oluşturulan bir kod gerektirerek işletmeniz ve ziyaretçileriniz için ek bir güvenlik katmanı ekler.

Çözüm

Bir web sitesi oluşturmak, bir ayarla ve unut görevi değildir. İşiniz için alakalı, ilgi çekici ve bir satış sürücüsü olarak performans göstermesini sağlamak için, iyileştirmeler yapmaya da devam etmeniz gerekir: defnenize güvenmek kalabalık bir pazarda bir seçenek değildir.

Yani arkadaşlar, mesele "2022'de E-Ticaret Sitenize 4 Ekleme" ile ilgili.

Ayrıca, hala herhangi bir sorununuz varsa, yardım masamızdan bir bilet eklemekten çekinmeyin.