Günümüzün rekabetçi dünyasında, herhangi bir e-Ticaret sitesini sorunsuz bir şekilde yönetmeleri kolay değil.

Dahası, çevrimiçi bir e-ticaret yürütürken birçok zorlukla yüzleşmek zorundadırlar. Karşılaştıkları en büyük zorluklardan biri, trafiği çekmek ve ürünlerini müşterilere sattırmaktır.

Web sitenizi ziyaret edenlerin yaklaşık% 50’si aradıklarını bulamıyor ve rakibinize taşınıyor ve müşterinizi kaybediyorsunuz.

İstatistiklere göre , dünya çapında perakende e-ticaret satışları 2019’da 3,53 trilyonu buldu . Online perakende gelirlerinin 2022’de 6,54 trilyon ABD dolarına çıkması bekleniyor.

Aşağıdaki grafik size 2014’ten 2023’e kadar dünya çapında perakende e-ticaret satışları hakkında tam bilgi verecektir.

2014’Ten 2023’E Kadar Dünya Genelinde Çevrimiçi E-Ticaret Satışlarındaki Artış

Müşteriler için, Masaüstü bilgisayarlar çevrimiçi alışveriş için hala en popüler kaynaktır ancak mobil cihazlar, özellikle akıllı telefonlar , yetişmeye devam etmektedir.

E-Ticaret Başarısızlığını Önlemek İçin 5 İpucu

Çevrimiçi mağazanızdan elde ettiğiniz geliri elde etmek için, web sitenizin erişilebilirliğini, kullanılabilirliğini artırmak ve kâr hanenizi olumlu yönde etkilemek için kullanabileceğiniz 5 ipucu aşağıda verilmiştir.

Mükemmel Müşteri Desteği

Biliyoruz müşteri bir olan Kral ait Market.

Birçok büyük markalar yeni çekmeye çalışıyor çok fazla para harcanan müşteriler onlar gerçekten yapmak için gerekli tüm iken onların markaya yönelik tutmak onların mevcut müşterilerin mutluluğunun.

Bu, mevcut müşterilerinize harika bir ürün ve satış sonrası hizmet deneyimi yaşattığınızda mümkündür.

Müşteri memnuniyeti, başarılı bir işin anahtarıdır. Mevcut müşterinize iyi davranırsanız ve onlara 7 gün 24 saat destek sağlarsanız bu mümkündür.

Şeffaf İade / Geri Ödeme Politikası

Çevrimiçi bir işletme yürüttüğünüzde veya bir e-Ticaret web sitesine sahip olduğunuzda, İade / Geri Ödeme Politikası konusunda çok net olmalısınız.

Web sitenizi güvenilir kılmak için, web sitenizde müşterinin güvenini kazanmak için geri ödeme özelliğini sağlamalısınız .

Şeffaf iadesi ve iade politikaları tüketiciye hem netlik ve güvenlik sunuyor. En iyi müşteri hizmetini sağlamak için, müşterilerinizle ilişkilerinizi başarıyla sürdürmek için politikalarınızla her zaman net.

Bununla birlikte, net bir politikanın olmaması, olumsuz müşteri deneyimine yol açacak ve aynı zamanda mevcut müşterinizle zayıf ilişkiler kuracaktır.

ArsivPro, size çevrimiçi perakendecilerin geri ödemelerini kolayca yönetebilecekleri bir işlev sunar.

Hüküm Ve Koşulları Temizle

Her aşamada müşterilerinize karşı açık ve dürüst olmaya çalışarak, potansiyel müşterileriniz üzerinde olumlu bir etki yaratabilirsiniz. Müşterilerine adil davranan bir marka, bu dijital dünyada daha iyi hayatta kalacaktır.

Açık ve öz bir şartlar ve koşullar listesi ile web sitesi sahibi, web sitesinin erişilebilirliğini artırabilir.

Çevrimiçi e-ticaret mağazanızda net bir Şartlar Koşullarına sahip olmanın neden gerekli olduğuna dair birkaç neden:

Web Sitesi Güvenli Olmalıdır

Her e-ticaret web sitesinde, müşteriler para alışverişi açısından onlardan mal ve hizmet satın alıyor .

Müşteri verilerini korumak için her web sitesi sahibinin sorumluluğunu oluşturan çeşitli ödeme sistemi aracılığıyla çevrimiçi ödeme yaparlar.

Müşteriyle ilgili hassas verileri toplayan tüm sayfalar, bu müşterilerin kişisel ve finansal bilgileri olsun, her zaman güvenli olmalıdır.

Ayrıca, güvenli ödeme ve işlem gerçekleştirmenin güvenli bir işlem sunucusu üzerinden işlenmesi önemlidir.

Mobil Olun

Yukarıda, e-ticaret pazarının hızlı büyümesini gördük, böylece çevrimiçi e-ticaret işinizin geleceği olduğu için mobil teknolojinin kullanımını nasıl unutabiliriz.

Bir araştırmaya göre, dünya çapında 1,2 milyardan fazla insan internete akıllı telefonlarından erişiyor. Bu, ABD nüfusunun dört katı.

Küresel nüfusun maksimum sayısı, ürün ve hizmetleri çevrimiçi satın almak için mobil uygulamaları kullanıyor. Web sitenizi mobil uyumlu hale getirirken daha geniş bir kitleye ulaşabilirsiniz.

ArsivPro PWA , web sitenizin tam işlevselliğine sahip olurken web sitenizi Mobil Uygulama gibi dönüştürür.

Destek

Merhaba arkadaşlar, bu blog için “E-Ticaret Başarısızlığından Kaçınmak için 5 İpucu”, umarım bu, e-Ticaret web sitenizi başarılı kılmak için aklınızda bulundurmanız gereken tüm stratejileri anlamanıza yardımcı olur.

Soru ve görüşleriniz için yardım sayfamızdan belirtmeyi unutmayın.