Bir E-Ticaret Mobil Uygulamasına İhtiyaç Duymanızın 5 Nedeni

Müşterilerin masaüstü bilgisayarlardan ürün satın almaya alıştıkları o günler geride kaldı. Burada size "Bir E-Ticaret Mobil Uygulamasına İhtiyaç Duymanızın 5 Nedenini" açıklayacağız.

Hepimizin bildiği gibi, mobil uygulama çevrimiçi bir işletmeyle başarılı bir şekilde etkileşimde bulunmada önemli bir rol oynar. Müşterilerinize her yerden kolay bir alışveriş deneyimi yaratır.

Çevrimiçi alışveriş yapanlar bugünlerde masaüstü bilgisayarlara göre mobil kullanmayı tercih ediyor. E-ticaret endüstrisindekiler bu gerçeğin farkındadır ve işletmeler için e-ticaret uygulamalarına olan ihtiyacı kabul etmektedir .

Bu nedenle, bir e-ticaret uygulaması oluşturmanın yanı sıra bir e-Ticaret web sitesi yapmak da çok önemlidir.

Mobil uygulamalarda alışveriş  her yıl% 54'e kadar artıyor. Ayrıca, mobil satışlar e-ticaret endüstrisine hakimdir.

Son 6 aylık istatistiklerde de görebileceğiniz gibi, internet trafiğinin yarısından fazlası   mobil cihazlardan geldi.

İşte "Bir E-Ticaret Mobil Uygulamasına İhtiyacınız Olan 5 Neden:

1. Alışveriş Sepetini Terk Etme Oranlarını Düşürün

Alışveriş sepetinin terk edilmesinin web sitesinin çökmesi, bir hesap oluşturmaya zorlanması, karmaşık ödeme süreci ve daha pek çok nedeni vardır . Ancak mobil uygulamalar bu sorunların üstesinden gelir.

Yukarıdaki görüntüden de görebileceğiniz gibi, mobil uygulamalar, mobil web siteleri ve masaüstü sitelere kıyasla en düşük sepet terk oranına sahiptir.

2. Kolay Coğrafi İzleme

Coğrafi izleme, özellikle yemek dağıtım uygulamaları için mobil uygulamaların en büyük artılarıdır. Yerel bir mağaza sahibiyseniz, bölgenize girdiklerinde müşterilerinize bir teklif gönderebilirsiniz.

3. Çevrimdışı Olsalar Bile Müşteriyle Bağlantı Kurun

Mobil uygulamalar, çevrimdışı modda bile müşterinizle bağlantıda kalmanızı sağlar . Kullanıcılar, bağlantının zayıf olduğu alanlarda uygulamanıza güvenebilirler, daha sadık hale gelirler.

ABD'de bile, kullanıcıların % 15'inin herhangi bir zamanda çevrimdışı uygulamaları kullandığı tahmin edilmektedir.

Çevrimdışı mobil uygulamanın faydalı yararı, cep telefonunuzun pilinden tasarruf etmesidir. Kullanıcı edinme ve elde tutma oranınızı artıracaktır.

4. Azaltılmış Yanıt Süresi

Kullanıcıların en büyük endişesi, bir uygulamanın ne kadar hızlı performans gösterdiğidir. Uygulamalar, verilerini yerel olarak mobil cihazınızda depoladığından, bir uygulama genellikle eylemi mobil web sitesinden daha hızlı gerçekleştirir.

Marketingland'in  anketine göre  , e-ticaret platformunun sayfa yükleme süresi daha düşükse, kullanıcılar satın alma işlemlerini büyük olasılıkla bir mobil cihaz aracılığıyla tamamlayacak.

Ek olarak, kullanıcılar varsayılan tercihlerini mobil uygulamada ayarlayabilir, bu da bir uygulamanın yalnızca müşterinin istediği içeriği yüklemesine izin verir.

5. Cihaz Özelliklerini Kullanma

Yerel mobil uygulamaların, bir telefon cihazının çeşitli özelliklerini kullanmak için bir uygulamayı kodlayabileceğiniz dahili bir avantajı vardır. Böylece, indirildikten sonra, haritalara ve mikrofon gibi diğer hizmetlere bağlanmak için Barkodları ve GPS'yi tarayabilen bir Kamera gibi özellikleri kullanabilirler.

Bunun sizin için yararlı olacağını umuyoruz, herhangi bir sorununuz varsa, yardım sayfamızdan bir bilet göndermekten çekinmeyin.