2022 İçin Beş Pasif Gelir Fikri

Tüm bu pasif gelir fikirlerinin ortak olduğu temel unsurlardan biri izleyicidir. Yani bir izleyici kitleniz yoksa, bir tane oluşturmanız gerekecek.

Pasif gelir nedir?

Çok az veya hiç günlük çaba harcamadan sabit para kazanmanın bir yolu. Pasif gelir kazanmak, oturun ve hızlı para kazanın işi değildir. İşe girmeniz gerekecek - en azından ön uçta. Bir blog veya uygulama oluşturmak gibi bazı pasif gelir projelerinin ayağa kalkıp çalışmaya başlaması zaman (ve bazen de para) alır. Ancak kartlarınızı doğru oynarsanız, sonunda siz uyurken size para kazandırabilirler.

Uzun vadeli bir oyun olduğunu unutmayın.

İşte fikirlerin listesi:

1. Temettü hisse senedi yatırımı

Bunun için seyirciye ihtiyacınız yok, yine de biraz paraya ihtiyacınız var. Temettü hissesi yatırımı, en az miktarda iş ile en büyük sonuçları üretebilir; bu bir sonraki fikirleri denemek için çaba ve zaman harcamak istemiyorsanız harikadır.

Peki nasıl çalışır?

Özetle, sahip olduğunuz bir temettü hissesinin her bir hissesi için şirket kazancının bir kısmı size ödenir.

Temettü hissesi, temettü yoluyla hissedarlarla düzenli olarak kâr paylaşan halka açık bir şirkettir. Temettü genellikle yatırımcılara yılda en az bir kez, bazen üç ayda bir yapılan nakit ödemedir.

“Örneğin, X Şirketi'nin hisse başına yıllık 20 sent temettü ödediğini varsayalım. Çoğu şirket üç ayda bir (yılda dört kez) temettü öder, yani her üç aylık dönemin sonunda şirket, sahip olduğunuz her hisse için 20 sentin 1/4'ü (veya 5 sent) tutarında bir çek gönderir. Bu çok fazla görünmeyebilir, ancak portföyünüzü binlerce hisseye kadar oluşturduğunuzda ve bu temettüleri şirkette daha fazla hisse satın almak için kullandığınızda, yıllar içinde çok para kazanabilirsiniz. Anahtar, bu temettüleri yeniden yatırım yapmaktır. ”

2. Bağlı kuruluş pazarlaması

Bu ve sonrakiler için bir izleyici kitlesine ihtiyacınız var.

O nasıl çalışır?

Örneğin, dünyanın en büyük bağlı kuruluş pazarlama programlarından biri olan Amazon Ortak Programı'nı ele alalım, bu nedenle, bir müşteri Amazon'un ürünlerinden birini satın almak için tavsiye bağlantınızı kullandığında esasen bir komisyon alırsınız.

Ayrıca Skillshare'in ortaklık programı da var, Premium Üyelik veya ücretsiz deneme için kaydolan her yeni müşteri için 7 dolar kazanabilirsiniz.

Örneğin bu YouTuber , Skillshare'in ortaklık programı aracılığıyla bu yıl 2021'de 628,26 dolar kazandı. Fena değil!

3. Çevrimiçi bir kurs

Çevrimiçi olarak kesinlikle her şeyi öğretebilirsiniz.

Alanında uzman olduğun bir işin veya becerinin ticari yollarla size para kazandırdığını biliyor muydunuz?

Hadi şimdi öğrenelim, örneğin çok iyi yemek yapıyorsunuz veya çok iyi bilgisayar kullanıyorsunuz bu bilgi becerileri kayıt altına alıp sizde bir öğretmen olabilirsiniz. Bir satış platformu açmak bir alan adı almak zorunda değilsiniz bunun için birkaç yayın yapabileceğin platform bulunuyor.

4. Bloglama

Bir öncekine benzer şekilde, kesinlikle her şey hakkında yazabilir ve bunun için ödeme alabilirsiniz.

Bunlar, ne hakkında yazacağınızı bulmaya çalışırken kendinize sorabileceğiniz önemli soruların örnekleridir:

  • Şu anda birçok kişinin ihtiyaç duyduğu şeyi sağlayabileceğim bir şey nedir?
  • Bu ihtiyacın karşılanmasına ne katkıda bulunabilirim?

Benim durumumda, flört ve ilişkiler konusunda tutkuluyum, bu konuda kendimi kapsamlı bir şekilde belgeledim ve çoğumuzun konu flört etmeye gelince ne yaptığımızı bilmediğini fark ettim.

Ne istediğimizi bilmiyoruz, nasıl davranılmak istediğimizi bilmiyoruz, sınırlarımız yok, kendimizi kabul etmiyoruz veya kendimizi sevmiyoruz ve liste uzayıp gidiyor.

Hepimizin başkalarına yardımcı olabilecek önemli derslere veya deneyimlere sahip olduğuna gerçekten inanıyorum, bu yüzden ne hakkında yazacağınızdan emin değilseniz, bununla başlayabilirsiniz.

5. Bir YouTube Kanalı Oluşturun

Ayrıca öncekilere benzer şekilde, öğretmek istediğiniz konular hakkında videolar oluşturabilir ve aynı zamanda bloglarınızın veya çevrimiçi kurslarınızın reklamını yapabilirsiniz.

Ürünlerin reklamını yapın, bu komisyonları alın ve videolarınıza sponsorluk yapan şirketlere sahip olun, vb…

Örneğin, bugünlerde çok sayıda insanın paranıza yatırım yapmanın ve siz uyurken onu büyütmenin yolları hakkında konuştuğunu görüyoruz.

Şimdi YouTube'da para kazanırken akılda tutulması gereken birkaç şey:

YouTuber'ların reklam yayınlamalarına izin verilmeden önce en az 1.000 aboneye ihtiyacı var ve ardından 1.000 görüntüleme için yaklaşık 9.90 dolar kazanıyorlar.

Kapanış

Umarım bu gönderiyi faydalı bulursunuz! Ayrıca paylaşacak yararlı iş fikirlerine sahipseniz, burada bizimle ve diğer geliştiriciler için paylaşmaktan çekinmeyin. Keyifli kodlamalar...

Ek olarak, herhangi bir sorununuz varsa, yardım sayfamızdan bir bilet eklemekten çekinmeyin.